29.01.2017, kategorie: Titulní stránka

Na přímluvu...

Na přímluvu...
svědectví o vyslyšení

V modlitbě novény, kdy všechny vaše úmysly svěřujeme naší spoluzakladatelce Tekle Merlové, pokračujeme i v únoru. Je to měsíc, kdy si připomínáme její pozemské (20. 2.) i nebeské narozeniny (5. 2.). 

Pro vaše i naše povzbuzení zveřejňujeme jedno z dalších svědectví o vyslyšení modlitby.

***
 

V roce 1982 jsem čekala již třetí dítě. V brzkém stádiu těhotenství si doktor všiml, že mi placenta překrývá vnitřní děložní branku, což je velká komplikace často vedoucí ke krvácení během těhotenství nebo při porodu. A pokud by nedošlo k jejímu přirozenému posunu, byl by nutný předčasný porod císařským řezem.

Následující den jsem se o svých obavách zmínila před kolegyní v práci a ta mi další den přinesla novénu k sestře Tekle, abych se ji modlila s prosbou za své těhotenství. Novénu jsem se pomodlila a o několik týdnů později jsem šla na další vyšetření ultrazvukem. Byla jsem nervózní, ale pak mě zaplavila radost, když mi laborantka sdělila, že se od minulé návštěvy placenta pohnula. A nejen to, dodala – a to vnímám jako přímý následek modlitby novény –: „Ještě nikdy jsem neviděla, že by placenta o tolik změnila svou polohu a uvolnila tak prostor pro bezpečný porod.“ Spadl mi kámen ze srdce.

O mnoho let později mi dcera, která se narodila 15. září 1982, po návratu z hodiny náboženství hlásila, že už si vybrala biřmovací jméno. Zeptala jsem se jí, jestli si vybrala sv. Kláru, o které se dřív zmiňovala. Její odpověď mi vyrazila dech. Řekla že ne, že se rozhodla pro Teklu! A aby bylo jasno, nikdy jsem se před ní o Tekle Merlové nezmiňovala, ani o novéně, kterou jsem se modlila, když jsem byla těhotná. Dokud neřekla, že už má patronku vybranou, nikdy nezmínila Teklu jako jednu z možností. Když jsem se jí zeptala, jak přišla na to, že si vybrala takové jméno, řekla, že se o Tekle dočetla v knížce o světcích během výuky náboženství.

Až pak jsem jí převyprávěla svůj příběh.  

Roseann (USA)

 
 
 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies