06.02.2013, kategorie: Titulní stránka

Manželství

Manželství
je umění, které může zvládnout každý

Po celé České republice se místní komunity, občanská sdružení, církve, rodinná a mateřská centra, zástupci měst a obcí i jednotlivci chystají zapojit do dalšího ročníku Národního týdne manželství, který se bude konat 11.-17. února.

Iniciativa, již tradičně pořádaná ve valentýnském týdnu, bude opět příležitostí pro všechny páry udělat něco malého pro svůj vztah a bude společnou oslavou manželství, které se pro mnohé stává samozřejmostí, i když je podle průzkumů pro většinu lidí stále tím nejdůležitějším.

Téma sedmého ročníku NTM vyjadřuje jeho motto „Manželství je umění“, a  odkazuje na fakt, že každý dobrý vztah je nutné tvořit. „Až příliš mnoho párů se rozchází a manželství, která mohla být skvělá, končí tragickými rozvody. Tak to ale být nemusí. Rozpad rodiny nemusí být normou, pokud nenecháme zdi mezi námi vyrůst tak, že už se nedají překonat. Manželství je umění, které zvládne každý, pokud chce“, řekl Jan Frolík, jeden z organizátorů Týdne manželství.

Na desítkách míst budou probíhat aktivity na podporu zdravých manželských vztahů. V minulých letech to byly výstavy, diskuse, plesy, přednášky, kurzy pro manžele, poutě, obnovy manželských slibů, happeningy, zamykaly se zámky věrnosti na mostech v mnoha městech. Akce letošního ročníku budou postupně zveřejňovány na webových stránkách www.tydenmanzelstvi.cz.

***

Nakladatelství a knihkupectví Paulínky rádo podpoří probíhající Národní týden manželství, a to způsobem sobě vlastním: nabídkou titulů, ale i modlitbou!

Letos upozorňujeme na tyto naše knihy:

Barvy lásky, kniha Bruna Forteho s podtitulem Manželství a krása Boží, v níž se autor obrací na manželské páry a na ty, kteří se na manželství připravují, a představuje jim, jak se jejich vzájemná láska může neustále prohlubovat a růst, když ji budou prožívat podle vzoru Nejsvětější Trojice. Kniha v pevné vazbě s mnoha nápaditými fotografiemi se může stát vhodným dárkem ke svatbě i k výročí sňatku.

Síla manželčiny modlitby, jedna z nejúspěšnějších knih našeho nakladatelství, která mnoha ženám ukázala cestu, jak změnit své manželství a především, jak změnit svůj pohled na manžela. Několik svědectví čtenářek lze najít v článku Lze pomocí modlitby změnit manžela?

Novinkou v roce 2013 jsou záložky s textem: Blaze manželům (Z 129), Obnova manželského slibu (Z 130), Blaze rodině (Z 131), Desatero lásky (Z 133), Modlitba za lásku (Z 134).

Další bohatou nabídku knih na téma partnerství, manželství a rodičovství naleznete na pultu anebo ve virtuální poličce Týden manželství v termínu 1. 2. –  20. 2. 2013.

Zároveň – a především – nabízíme modlitbu všem, kteří nám napíší (i anonymně). 

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies