10.11.2015, kategorie: Titulní stránka

Kniha čtenářů (2015)

Kniha čtenářů (2015)
ZAPOJÍTE SE I VY?

Katolický týdeník opět vyhlásil anketu mezi čtenáři. Budeme rády, když podpoříte naše knihy (pokud jste je četli).

Úvodní článek z Katolického týdeníku najdete zde. A hlasovací formulář online tady.

Evangelium na každý den 2016
Evangelium jako průvodce na každý den roku včetně krátkého komentáře od biblisty S. Faustiho (ten je autorem rozsáhlých komentářů Nad evangeliem podle… vydaných rovněž Paulínkami). Evangelium dne je uvedeno v plném znění. Nechybí odkaz na ostatní liturgická čtení a informace o slavnosti, svátku či památce daného dne. Nový ediční počin Paulínek k jejich stoletému jubileu za symbolickou cenu 99 Kč.

Papež František
Milosrdenství
„Kapesní“ výběr z papežových zamyšlení nad Božím milosrdenstvím, v nichž často boří naše „zaběhané“ představy o správném životě. To jen potvrzuje, že papež František mluví ve stejném duchu jako Ježíš a zvěstuje tutéž dobrou zprávu: Jsme přijati a milováni Bohem. Knížka se hodí jak kněžím jako inspirace ke kázání, tak každému, kdo se chce nechat uvést a provést Rokem milosrdenství.

Paulínky v kuchyni
Symbolické pozvání do pražské kuchyně Dcer sv. Pavla alias paulínek. Tento titul vznikl jako příspěvek k 20 letům přítomnosti sester v ČR a k 100. výročí od založení kongregace bl. J. Alberionem. Kuchařka přináší recepty šesti sester misionářek: z Polska, Slovenska, Itálie, Španělska, ale i Mexika a Indie. Všechny ingredience však lze zakoupit v běžných obchodech v ČR. Kniha je doplněna fotografiemi.

Peter Kreeft
Tolkienovo vidění světa
Křesťanská filozofie Pána prstenů
Dobrodružný a strhující svět Tolkienových děl nelze napodobit. Přitažlivá však může být i „výprava“ do myšlenkového světa tohoto autora, který do svých knih ukryl bohaté křesťanské poselství. Najdete zde též česky poprvé přeložené dlouhé pasáže z Tolkienových dopisů a myšlenkový kontext, v jehož rámci Pán prstenů i další díla vznikala. Kniha je tak překvapením pro nejednoho tolkienovského fandu.

 
 
Nahoru