31.10.2011, kategorie: Titulní stránka

Kniha čtenářů 2011

Kniha čtenářů 2011
anketa Katolického týdeníku

Letos se opět zapojujeme do ankety Katolického týdeníku o Knihu čtenářů za rok 2011. Z našich titulů za uplynulý rok jsme vybraly celkem pět: Deník přátelství, Síla manželčiny modlitby, Nejraději měl úterky, Ježíš uzdravuje tvé srdce a Mocnějsí než zlo.
Podpoříte svým hlasem i některou z těchto knih? Děkujeme! Anketa probíhá do 4. 11.!

Síla manželčiny modlitby
Stormie Omartianová
Autentická výpověď autorky, která do všech svých manželských trápení pozvala Boha. Jde o text zcela realistický, ve kterém sdílí vlastní zkušenost s modlitbou, jež může proměnit jak ženu, která se modlí, tak manžela i celé manželství. O tom, že jde o knihu, kterou by měl darovat své ženě každý muž a každá žena by ji měla přečíst a uvést do života, svědčí již její 3. vydání během jednoho roku.

Deník přátelství. Korespondence mezi Wandou Półtawskou a Karolem Wojtyłou
Wanda Półtawská
Kniha o neobvyklém přátelství. Autorka v ní vzpomíná na dramatické okamžiky svého života, ale především zde najdeme její duchovní deník a korespondenci mezi ní a Karolem Wojtyłou. Ačkoli původně nechtěla tyto texty zveřejnit, po výzvě samotného Jana Pavla II., aby sepsala své vzpomínky, se rozhodla zpřístupnit lidem i jejich vzájemnou korespondenci, protože „lidé mají právo znát své svaté“.

Nejraději měl úterky. Všední život Jana Pavla II.
Mieczysław Mokrzycki a Brigida Grysiak
Kniha vzpomínek druhého osobního sekretáře Jana Pavla II. přináší zajímavosti z každodenního papežova života, zejména z posledních let jeho pozemské pouti. Co papež rád četl, jaké písně zpíval, čemu se smál, s kým si rád vídal, o čem mluvil s politiky, jak se modlil a také proč měl nejraději úterky. Záměrem autorů je dát čtenáři zakusit a pochopit, v čem spočívala lidskost i svatost Jana Pavla II.

Ježíš uzdravuje tvé srdce. Cesta od smutku k radosti
Salvatore Tumino
Autorem je kněz, který vedle mnohých evangelizačních aktivit pomáhal lidem z farnosti řešit jejich docela všední problémy. Zabývá se vztahy, nemocemi, nenávistí, nedostatkem sebeúcty a pocitem viny, strachem z Boha, perfekcionismem, závislostí na televizi a hmotných věcech, egoismem, pýchou i problémy se sexualitou. Řešení nachází v Božím slově a v setkání s Ježíšem, jenž uzdravuje srdce člověka.

Mocnější než zlo. Jak rozpoznávat a přemáhat zlého ducha a vyhýbat se mu
Gabriele Amorth a Roberto Zanini
Život je stálým zápasem se zlem. Dobro je však silnější než zlo. Když chceme přemoci nepřítele, jehož zbraní je klam a podvod, znamená jeho rozpoznání polovinu úspěchu. Plným vítězstvím je láska, k níž člověk dospívá prostřednictvím modlitby, nejmocnější zbraně. To je zkušenost a víra jednoho z nejznámějších exorcistů, jež prosvítají v této knize plné konkrétních případů i svědectví o naději.

Hlasovací kupon by se měl objevit i na katyd.cz (nutnost se přihlásit) a nebo ho lze "vystřihnout" i v papírovém vydání Katolického týdeníku č. 43.

 

 
 
 
Nahoru