26.10.2016, kategorie: Titulní stránka

Je dobré mít doma po ruce

Je dobré mít doma po ruce
z dopisu čtenářky

Z dopisu jedné naší čtenářky, kterou oslovila kniha Přijď tvé milosrdenství.

***

Mám knížku přečtenou; některé statě jsem vynechala, některé prolítla, ale velkou část knížky jsem zhltla! Možná, že každého neosloví všechno tak mocně, jako se to stalo mně. V této knížce si však může člověk najít odpovědi na palčivé životní otázky. A tak je dobré mít tuto knížku doma po ruce. Například v dnešní době je hodně palčivou otázkou je zpověď, proč se zpovídat knězi. Pro mě bylo hodně silné i téma smrti. Právě tyto dvě záležitosti (hřích a smrt) jsou v knížce neuvěřitelně nádherně vysvětleny. Nejraději bych vypsala všechny podtržené pasáže a vydala je jako malou brožurku, která by se dala použít i pro méně věřící, či tzv. nevěřící.

Velice vzácné pro mě byly i citace a vysvětlivky od další autorů, jako třeba papež Jan Pavel II., teologové 20. století a další dokumenty církve. Ve spojení se záznamy s. Faustyny tvoří harmonický celek a vzájemně se osvětlují. A vůbec je sympatické, že i když autor vychází hlavně z Deníčku sestry Faustyny, jsou její (Ježíšovy) výroky použity decentně, přiměřeně, než jak by se mohlo zdát podle obálky knihy.

P.S.: Všem doporučuji hned na začátku si přečíst závěrečnou část (na str. 269). To navnadí k pozorné četbě, protože pro mě byl začátek knihy náročnější.

L. H. (63 let)

 
 
 
Nahoru