25.05.2015, kategorie: Titulní stránka

Jarní novinky

Jarní novinky
z rozhovoru pro Katolický týdeník

Rozhovor začal otázkou na Svět knihy a na netradiční kulinářskou akci...
Letos si naše kongregace připomíná 100 let od svého založení a my nedávno oslavily 20 let působení v ČR. Proto jsme se rozhodly, že dáme našim čtenářům nahlédnout „pod pokličku“. V knize Paulínky v kuchyni najdou recepty jídel, které se v pražské komunitě objevují na stole. A protože jsou všechny mé spolusestry misionářky, jde o recepty světové, a přitom z ingrediencí, které se dají běžně sehnat. Čtenář se dozví i něco z komunitního života a dostane se mu „duchovního menu“ typického pro naši spiritualitu.

Chystáte ještě nějaké další zajímavé novinky v nejbližší době? 
Mnohem důležitějším stolem, než je ten, na němž se podávají pokrmy pro tělo, je pro nás stůl Božího slova. Proto spouštíme nový ediční projekt: Evangelium na každý den. Jedná se o průvodce pro ty, kdo chtějí rozjímat evangelium v rytmu liturgie, neboť evangelní text příslušného dne je doprovázen krátkým komentářem. Brzy vyjde též Evangelium do kapsy. Naše redakce vzala papeže Františka za slovo a tak každý, kdo chce s sebou na jeho výzvu nosit kapesní vydání evangelia a číst si v něm, bude moci! Díky štědrosti dárců poputují výtisky zdarma do rukou těch, kdo Boží slovo potřebují slyšet nejvíce. Bude se též rozdávat při různých evangelizačních akcích. Část výtisků bude k dispozici za symbolickou cenu.

Patříte k nakladatelstvím, která pravidelně přinášejí nové tituly papeže Františka. Nezklamete své čtenáře ani tentokrát? 
Aniž bychom tušily, že se papež chystá vyhlásit Rok milosrdenství, nedávno jsme vydaly menší knížku Milosrdenství, jež čerpá z promluv pronesených v prvních dvou letech jeho pontifikátu. V době postní vzbudila zájem Křížová cesta s papežem Františkem.

Ve své knižní produkci se pravidelně zaměřujete také na mladé čtenáře. Co pro ně v nejbližší době připravujete? 
Pro mládež brzy vyjde brožurka Učit se milovat, která obsahuje 30 odpovědí na často kladené otázky ohledně lidské lásky. Byla vypracována na Institutu Jana Pavla II. pro účastníky Světového dne mládeže v Madridu. A pokud je prostor 30 otázek pro někoho málo, vyjde ještě další publikace Láska? Ano! Ale ne jakákoliv, což je průvodce pro odvážné holky a kluky, kteří hledají pravdivé odpovědi na své otázky o lásce, sexu a o všem, co souvisí s partnerskými vztahy. Na otázky ze života modlitby zase nejen mládeži pomáhá hledat odpovědi kniha Dotknout se Boha. Autorem je zkušený duchovní průvodce a oblíbený autor Jacques Philippe.

Kromě knížek vydáváte i filmy na DVD. Na co se mohou filmoví milovníci tentokrát těšit? 
Chystáme film Kdo chce být milován?, který vznikl na základě knihy Anonymní katolík o životě úspěšného člověka, který se nečekaně setkává s Boží láskou. Naším příspěvkem k Roku zasvěceného života jsou další dvě DVD: hraný film Příběh Marie, jenž je inspirován životem nevidoucí a neslyšící dívky, kterou trpělivě a s láskou řeholní sestra Marguerite vyvede z vnitřního vězení a naučí ji plnohodnotně žít. Skutečný život v kontemplativním klášteře v srdci Londýna zachycuje dokument o životě bosých karmelitek Není větší lásky.

 

 
 
Nahoru