31.05.2010, kategorie: Titulní stránka

Jaká byla Noc kostelů u P. M. Sněžné v Praze

Jaká byla Noc kostelů u P. M. Sněžné v Praze
očima paulínek

Noc kostelů u P. M. Sněžné v Praze očima paulínek

Vrátily jsme se až po půlnoci, unavené, ale velmi příjemně překvapené zájmem lidí o Noc kostelů. Ten se dal v Praze čekat, co nás však překvapilo, bylo nasazení farníků a také bratří františkánů. Jako paulínky jsme se zapojily do františkánského čtení (výběr textů a četba na úvod a v jednom z bloků četby) a především naší přítomností v knihkupectví. Bylo krásné sledovat návštěvníky Noci kostelů, kteří poprvé vstoupili do našeho knihkupectví, opatrně se rozhlíželi po knihách a pak na dlouho zůstávali, aby si prolistovali některé tituly, položili nějakou otázku, vzali si svitek s Božím slovem (malé Lukášovo evangelium jsme dávaly zdarma a kolik jich zmizelo!, i Nový zákon za dobrovolný příspěvek) a jaksi posvátně odcházeli. A když jsme se pak potkali v dalším kostele, pohled prozrazoval, že my se přeci "známe".

Možná, že si nikdo ani nevšiml, ale mezi návštěvníky byl i apoštolský nuncius Diego Causero. I on byl velmi mile překvapen zájmem lidí a celkovou atmosférou.

Těšíme se za rok!

Celkem do kostela Panny Marie Sněžné zavítalo cca 2180 návštěvníků, pořadatelů z farnosti bylo víc jak 36 a k tomu ještě bratři františkáni.

Farnice paní Michaela Antůšková udělala několik set fotek, některé z nich si můžete prohlédnout na internetu na www.pms.ofm.cz (v sekci fotogalerie).

Ve středu na noc kostelů navazuje večer poezie Básníci za mřížemi (na foto pan Rudolf Kvíz, který se zapojil do Františkánského čtení a bude přednášet i Básníky za mřížemi).

 

 
 
Nahoru