20.02.2017, kategorie: Titulní stránka

Jak si zpackat život

Jak si zpackat život
Tip na průvodce pro dobu postní
Štítky: doba postní duchovní život k rozjímání obrácení odpuštění pokání pokora

Už hledáte tip na způsob, jak prožít dobu postní? Potřebujete nakopnutí do života? Pokud vaše odpovědi zní ano, tak tu pro Vás máme jeden knižní tip.

Jedná se o knihu Jak si zpackat život snadno a rychle, kterou kdosi nazval „dámskou variantou“ Rad zkušeného ďábla. Ponecháme na vás, jak ji oceníte. Podle jedné z reakcí, které jsme do redakce dostaly, se zdá, že by tato kniha mohla být dobrým průvodcem doby postní.

Knihu Jak si zpackat život snadno a rychle od Isabelle Prêtre jsem dostala do ruky v době, kdy jsem přemýšlela nad tím, jak lépe zpytovat svědomí a jít hlouběji ke kořenům hříchů, kterých se ne a ne zbavit. Isabelle se zde dotýká několika vzorců chování a pohledů na život, které moderního člověka snadno pohltí. Perfekcionismus, důraz na individualitu, materialismus, nezávislost a absolutní svoboda, snaha naplnit své potřeby a touhy tady a teď (včera bylo pozdě) a mnohé další. V první části dává návod, jak dovést jednotlivé vzorce chování až k „dokonalosti“, aby v dalším okamžiku nastavila mrazivou vidinu důsledků takového jednání. Kniha mě nutila přemýšlet, vymezit se vůči čtenému a zároveň si čas od času pokorně přiznat, že některé pasáže jako by byly psané i o mně. Odhalovat své hříchy, svá vlastní temná místa není nikdy moc příjemné, ale jak píše Isabelle v samém závěru knihy: „Znát své chyby znamená být už na půl cesty k záchraně.“

Štěpánka (29 let)

 

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies