16.11.2011, kategorie: Titulní stránka

Hřejivá vzpomínka na Madrid

Hřejivá vzpomínka na Madrid

Je to sice už pár dní, co ve farním klubu proběhla prezentace knihy a filmu, jež zachycují Světový den mládeže v Madridu, ale proč si je nepřipomenout a trochu se přitom "neohřát"? Nejen vzpomínkou na horké Španělsko, ale především vědomím, že se tolik mladých českých lidí neváhalo vydat na pouť a že jejich výpovědi z této pouti nejsou fádní a povrchní...

Nejprve byla prezentována kniha Pevně se držme víry, která je koncipována jako kronika Světového setkání mládeže v Madridu. Mapuje den po dni celé setkání a obsahuje kromě oficiálních textů, jako jsou promluvy Svatého otce nebo katecheze českých biskupů, i příběhy samotných účastníků. Mladí lidé krátce po setkání spontánně psali své zážitky a dojmy, které se staly nosnou linií celé knihy. Na přípravě knihy spolupracovalo několik subjektů: Sekce pro mládež České biskupské konference, křesťtanský komunitní web pro mládež signály.cz, Asociace křesťanských sdružení mládeže a nakladatelství Paulínky, které se postaralo o grafické zpracování a vydání knihy.

Film Zapusťme kořeny, jehož tématem rovněž bylo Světové setkání mládeže, se na tuto výjimečnou událost v životě mladých podíval očima několika účastníků, kteří v jednotlivých dnech mluvili o svém prožívání. Film zprostředkoval jiný pohled na celou událost – skrz plátno sálá španělské slunce, je cítit radost mladých, atmosféra setkání, ale i vyčerpávající podmínky, které museli mladí překonávat. Závěrečné projekci filmu předcházel krátký rozhovor s kameramanem a režisérem filmu Janem Hellerem.

Krátká reportáž z prezentace ve zpravodajství TV NOE: http://www.tvnoe.cz/detail-videogalerie/galerie-zpravodajstvi1.html?videoId=1526#content (začíná na 2:18).

 

Fotogalerie Fotogalerie

Fotogalerie Vzpomínky na SDM Madrid (prezentace knihy a filmu)
Vzpomínky na SDM Madrid (prezentace knihy a filmu)

15.11.2011

Počet fotek ve fotogalerii: 8

Fotogalerie Zobrazit fotky Vzpomínky na SDM Madrid (prezentace knihy a filmu)

 
Nahoru