08.01.2018, kategorie: Titulní stránka

Facebook už mě nebaví

Facebook už mě nebaví
Ale ještě pořád tam jsem!

Zamyšlení či snad i výzva pro generaci těch, kdo jednou nohou (prstem) žijí ve virtuálním světě.

***

Máš Facebook? – Jo.
A jak dlouho? – No, už to bude nějaký ten pátek.
A jaké to je? – Začíná mě docela nudit, protože se tam neděje nic nového.

Možná ti už někdy někdo položil podobné otázky, anebo sis je třeba kladl ty sám. Je pravda, že sociální sítě, zvlášť Facebook, se pro mnoho dospělých, dětí i mladých lidí staly nudnou a rutinní záležitostí, protože už nás možná unavuje, že si nepřidáváme nové přátele a musíme si povídat pořád s těmi samými lidmi. Naši přátelé nezveřejňují nic nového a už nás unavuje čekat, až nám někdo napíše… Pouhé otevření Facebook nás otravuje, a tak nakonec říkáme přátelům a rodině: „Facebook už mě nebaví…“

Pokud se ti něco podobného stává – proč na Facebooku pořád ještě jsi?

Chceš zrušit facebookový účet; máš totiž pocit, že už nechceš být součástí této sociální sítě, protože pro tebe přestala být zajímavá, ale možná tě jako první napadne: A co udělat s tím vším, co už na „fejsu“ mám!? Máš tam své fotky, přátele, rodinu, stránky, které sleduješ, zábavné aplikace, hry, hudbu a rádio, nejlepší komentáře… To všechno může ovlivnit rozhodnutí, jestli tuto sociální síť opustit. Možná to vypadá hloupě, ale je na tom hodně pravdy.

Ale proč tedy Facebook začíná nudit? Ve chvílích, kdy se nic neděje, když se komentáře a příspěvky opakují, rolujeme myší po zdi a po svém profilu dolů, přeskakujeme z jednoho místa na druhé a pořád vidíme jen samé nudné věci, anebo nás zaujmou vtipné statusy některých lidí, kteří sdílí své komentáře či fotografie.

Zvu tě, aby ses teď podíval na svou zeď a prohlédl si, cos na ní publikoval během posledního týdne, a popřemýšlel o tom, jestli to, co zveřejňuješ, je pro druhé lidi zajímavé, jestli ukazuješ něco nového, co může někoho obohatit v osobním rozvoji, třeba ve chvílích, kdy prožívá něco těžkého a potřeboval by povzbudit.

Pokud tě Facebook nudí, je možné, že i ostatní (přátelé, rodina) jsou znudění tvou prázdnou a nudnou facebookovou zdí, protože jim neukazuješ, co ses za dnešek naučil. Abych to shrnul, mým i tvým cílem by mohlo být ukázat druhým, co tě dnešní den naučil, aby ses tak mohl stát strůjcem dialogů, které nám pomohou dále rozvíjet a prohlubovat témata třeba ze školy nebo z kanceláře.

Autorem zamyšlení je Jorge L. Forero Maldonado SSP (člen Společnosti sv. Pavla)

 

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies