10.07.2017, kategorie: Titulní stránka

Evangelium do kapsy

Evangelium do kapsy
NA CESTY I K DAROVÁNÍ

Otestovali jsme pro vás: Se svojí velikostí úhlopříčky 4‘ a váhou 56 g se Evangelium do kapsy může snadno stát trvalou součástí vašeho denního zavazadla – třeba kabelky nebo školního batohu. Povedený moderní flat design nabízí na přední straně motiv Františkova náprsního kříže, na kterém je v popředí pastýř, vedoucí svoje ovečky, jednu z nich, zřejmě nějakou zraněnou, má na ramenou, a to vše shora jistí holubice. Na zadní straně krytu je návod k použití od papeže Františka: „Vezměte evangelium, noste ho s sebou a čtěte ho každý den. Je to sám Ježíš, kdo k vám promlouvá!“ 

Konstrukce je rozevírací a vnitřní paměť má kapacitu 358 stran rozčleněných na čtyři oddíly. Paulínky použily důvěrně známé texty překladu používaného v katolické liturgii. 

Cílem není pouhé intelektuální poznávání, nýbrž utváření osobního vztahu k Ježíši a růst ve víře … skutečnost, že Boží Syn se z lásky k nám stal člověkem a chce mít účast na našich každodenních radostech i starostech, si můžeme připomínat i tak zdánlivě obyčejným gestem, jako je nošení maličké knížky evangelia v kapse nebo příruční tašce. Kromě toho, že nám bude připomínat láskyplnou blízkost vtěleného Slova, se do něj můžeme začíst prakticky kdekoliv, i tam, kde se větší kniha nedá ani vytáhnout nebo i když máme zrovna vybitou baterii v mobilu. 

Hlavním nakopnutím k tomu, abych si tuto knížku koupila, byl článek o papeži Františkovi, který s láskou mluvil o svojí staré a opotřebované Bibli, kterou má už dlouho a má v ní mnoho poznámek a která je mu velmi drahá. Když si může v Bibli podtrhovat František, můžu já také. A pro začátek jsem zvolila tento úsporný model. Hned první verše nazítří v čekárně u lékaře stály za to: „Chraňte se před každou chamtivostí.“ A hned jsem měla o čem přemýšlet: Před KAŽDOU!!! 

O pár dnů později jsem neplánovaně potkala jednu kamarádku, která bydlí daleko ode mne. Co já jí honem dám? Takhle bez přípravy… Chraňte se před každou chamtivostí. Ano, správně, tu máš Evangelium do kapsy a občas si v tom počti, v kabelce tu zátěž ani nepocítíš, a takhle budeme spojeny i tím, že si čteme z jedné Bible. 

Koupila jsem si další kus, abych měla z čeho čerpat a co rozdávat a jsem celkem zvědavá, jaké slovo a jaké lidi mi Pán pošle do cesty zase příště. 

Markéta Šmerdová

Převzato z  www.katolik.cz

 

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies