22.03.2014, kategorie: Titulní stránka

Dostala jsem dar a dávám ho dál

video, které oběhlo svět

Zpívající italská řádová sestra Cristina se stala hvězdou internetu poté, co vystoupila v italské obdobě televizní soutěže The Voice (Hlas) o nejlepší pěvecký talent. Její zpěv vidělo na serveru YouTube již více než devět milionů uživatelů. 
Pro své vystoupení si pětadvacetiletá sestra Cristina pocházející ze Sicílie vybrala píseň No One, kterou původně nazpívala zpěvačka Alicia Keys. Přímo v sále jí fandily i další sestry z jejího řádu. Vysloužila si obrovský potlesk a v šoku byli i porotci soutěže, kteří se ujišťovali, že jde o opravdovou sestru a nikoli jen o převlek. 
Kardinál Gianfranco Ravasi, který zastává funkci "vatikánského ministra kultury", v reakci na ní na síti Twitter napsal: "Každý z vás dostal nějaký dar, a tak si jimi navzájem služte (1 Petr 4,10).

My doplňujeme, že k tomu, aby se přihlásila, ji pobídly její představené a má jejich plnou podporu (což je i vidět). Není to její "podnik", ale společně rozlišený způsob "jití na periferie", jak si přeje papež František. A s charismatem voršilek, tedy aspoň jejich zakladatelky z poč. 16. stol., to je v souladu! (Připravujeme i překlad jejího životního svědectví.)

Výběr písně byl jistě záměrný. Podívejte se na originální text (český překlad u něj) zde: http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/keys-alicia/no-one-5442

My vám toto video přinášíme s českými titulky a dalšími informacemi (lze libovolně sdílet dál):

Dostala jsem dar a dávám ho dál (zpívající jeptiška) from PaulinkyPraha on Vimeo.

 

 
 
Nahoru