26.10.2021, kategorie: Titulní stránka

Doporučuji dětem, které mají rády dobrodružství

Doporučuji dětem, které mají rády dobrodružství
PS: Neodradí ani „nečtenáře”

Když jsme hledaly nějakého chlapce, který četl knížku Vlk a štít a byl by ochotný se podělit o své čtenářské postřehy, ozvala se nám dívka! A už ji měla přečtenou! 
V našem knihkupectví nabízíme tuto publikaci především klukům, ale protože v příběhu vystupuje a má důležité místo i jedna dívčí hrdinka, víme, že se může líbit i čtenářkám. Najde se v ní každý, kdo má rád dobrodružství a chce se dozvědět něco nového o modlitbě, o svatém Patrikovi a třeba také o sobě.

Jmenuji se Klára a je mi 12 let. Studuji na Biskupském gymnáziu v Brně. V tomto městě také bydlím. Knížka Vlk a štít mě zaujala svojí obálkou a následně názvem. Všimla jsem si jí na diecézním setkání rodin ve Žďáru nad Sázavou u stánku s knihami. Přečetla jsem ji asi za čtyři hodiny ještě téhož dne, jelikož byla zajímavá od začátku až do konce. Vypráví o Kieranovi, jedenáctiletém chlapci, který se snaží uživit a ochránit svou rodinu, protože jim zemřel tatínek. Když najde vlčí mládě v lese, zjistí, že může mít rád i vlka a jeho srdce se mění. Vyprávění má plynulý průběh s několika zvraty. Objevila jsem v ní pár nových věcí o svatém Patrikovi a ukázala mi ho jako normálního člověka. Zaujalo mě pojetí modlitby jako štítu.
Četba ve  mně zanechala silný dojem a vřele ji doporučuji dětem, které mají rády dobrodružství, nebo je zajímá křesťanství, či oboje. Na to, že to byla kratší knížka, vlezlo se tam toho mnohem víc, než bych čekala. Kniha není tak rozsáhlá, a tak snad neodradí ani „nečtenáře”.
Klára L., Brno

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies