15.11.2015, kategorie: Titulní stránka

Den Bible

Den Bible
INVESTUJTE DO SEBE

Tuto neděli, 15. listopadu, se v mnoha farnostech bude slavit Den Bible. Možná, že sami přispějete do sbírky na její překlad, na její vydávání. Bohu díky za každou takovou aktivitu. Investujte však i do sebe a svého vztahu s Bohem, který k nám promlouvá právě skrze své slovo!

Jedna návštěva kina vás stojí sto korun a více. A za dva týdny si možná už ani nebudete pamatovat, o čem film byl. Nový biblický projekt – kapesní průvodce Evangelium na každý den pro rok 2016 je vstupenkou do každodenního rozhovoru s Bohem po celý rok. A věřte, že tahle denní setkávání se vám zapíší nejen do paměti, ale přímo i do života. Neboť „Boží slovo je plné života a síly, ostřejší než každý dvojsečný meč: proniká až k rozdělení duše a ducha, kloubů a morku, a pronáší soud i nad nejvnitřnějšími lidskými myšlenkami a hnutími“ (Žid 4,12).

***

Jedná se o pomůcku, která doposud katolíkům na celostátní úrovni chyběla. Pro první české ročníky padla volba na vydání pouze evangelijních textů, a to souhrnně na celý rok. Přitom zůstal zachován menší formát vhodný na cesty po městě i na dovolené. U každého dne však uživatel najde kromě evangelia a jeho komentáře i odkazy na další čtení a liturgické památky. Autorem krátkých podnětů k zamyšlení pro rok 2016 je italský biblista Silvano Fausti. Pro další ročníky jsou již osloveni autoři z českého prostředí, a to nejen kněží, ale i vzdělaní laikové, muži i ženy či přímo manželské páry, kteří pravidelně Písmo čtou a rozjímají o něm.

Na závěr dodejme, že k pravidelné četbě Písma a především evangelia často vybízí i papež František: „Poslouchejme Ježíše v jeho psaném slovu, v evangeliu. Zeptám se vás: Čtete si každý den v evangeliu? Někteří ano, někteří ne. Je to však důležité! Čtěte evangelium! Je dobré nosit evangelium s sebou v kapse, v tašce a kdykoli během dne si z něj kousek přečíst. Kdykoli během dne si vyndám z kapsy evangelium a kousek si přečtu; jen krátkou pasáž. Tam k nám promlouvá Ježíš, v evangeliu! Pamatujte na to. Není to těžké. Mějme jej u sebe, protože je to slovo Ježíšovo a můžeme mu tak naslouchat.“ (Promluva papeže před modlitbou Anděl Páně, Vatikán, 16. března 2014)

 

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies