06.11.2017, kategorie: Titulní stránka

Čtyři tituly v anketě Kniha čtenářů 2017

Čtyři tituly v anketě Kniha čtenářů 2017
Dáte jim hlas?

Milí naši čtenáři, pokud se ve vaší knihovničce nachází některá z navržených knih, kterou nakladatelství Paulínky v roce 2016 a 2017 vydalo, budeme rádi, když pro ni zahlasujete v anketě Kniha roku 2017.

Hlasuje se přes webovou stránku Katolického týdeníku. Příý link je: https://goo.gl/NQavBg

***

Ermes Ronchi
Klíčové otázky evangelia
Kniha obsahuje meditace pronesené při duchovních cvičeních pro papeže Františka. Nejde však o plané fráze, ale o četbu, o níž mnozí prohlásili, že do jejich duchovního života zasáhla jako bouře! Nechte se oslovit otázkami, které Ježíš klade svým učedníkům, a způsobem, jak se nad nimi autor zamýšlí. Papež o knize řekl, že vede „k přilnutí k Bohu, abychom mu pomáhali vtělovat se do tohoto světa“.

Silvano Fausti
Skutky apoštolů
Jako Nový zákon po evangeliích plynule pokračuje knihou Skutky apoštolů, tak i dosavadní vydání komentářů k evangeliím jsou završena dvěma díly výkladů ke knize z doby vzniku a šíření prvotní církve. Pod autorovým vedením čtenář objevuje, že nejen apoštolská kázání, ale také texty podobající se zprávám z cestovního deníku nebo protokolu ze soudního jednání mohou vést k rozjímavé modlitbě a k růstu ve víře. 

Zuzana Holasová
Terezka
Vyprávění o svaté Terezii z Lisieux
Ilustrovaná publikace shrnuje nejdůležitější životní události z Terezčina dětství i ze života na Karmelu. Jedná se – po Misionářce lásky – o další počin, který vzešel ze spolupráce s autorkou, výtvarnicí a týmem katechetů, jehož cílem je přiblížit malým čtenářům život známého světce tak, aby o něm nejen četli, ale díky různým úkolům a zamyšlením mohli také objevovat, že „žít svatě“ mohou i oni a právě nyní.

Evangelium na každý den 2017
Publikace kapesního formátu přináší evangelium příslušného dne (podle katolické liturgie) s krátkým komentářem. Projekt, který vznikl zkusmo v roce 2016, vstoupil do povědomí čtenářů natolik, že knížka na rok 2017 byla vyprodána už začátkem prosince 2016. Nakladatelství těší především plody, které přináší: „Ke svému překvapení ji používám každý den a duchovní prospěch to má nedozírný!“

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies