12.02.2018, kategorie: Titulní stránka

Co kdybychom se vzali?

Co kdybychom se vzali?
Valentinská otázka

Možná i vám se stane, že v nejbližších dnech budete podobně tázáni... Pokud je váš vztah vystavěn na pevnějším základu než jen na "valentinském vlně", mohla by se vám hodit kniha, o které pro prosincové číslo časopisu Nové Město napsala M. Slavíková.

***

Ráda bych vám doporučila formační publikaci, která je i pro mne inspirací. Knížka nese název „Co kdybychom se vzali?“ s podtitulem „Jak poznat, že jsme připraveni“.

Tato knížka je určena všem mladým (i méně mladým lidem), kteří ve svém partnerském vztahu zvažují další krok, kterým je svatba. Můžete ji k Vánocům darovat svým blízkým, kterých se takové rozhodování týká. Knihu vydalo nakladatelství Paulínky v roce 2017. Napsali ji dva francouzští autoři Cédric Burgun (kněz) a Bénédicte Lucereau (zkušená manželská a rodinná terapeutka). Kniha psychologicky popisuje a rozvíjí úvahy o různých aspektech života a vztahu dvou zamilovaných lidí, od života z víry, vlastností a charakteru partnerů, až po plánování společného života. Je určena těm, kteří se chtějí připravovat na svatbu i těm, kteří je doprovázejí. Otevírá řadu témat, o kterých by zamilovaní měli upřímně a otevřeně mluvit. K tomu je vybízejí otázky uvedené na konci téměř každé kapitoly, na které mohou společně hledat odpověď. Myslím, že tato kniha je velmi zajímavá a přínosná. Může konkrétně nasměrovat a pomoci mladým lidem svobodně se rozhodnout pro důležitý závazek, který ovlivní jejich budoucí život a formování nových rodin.

Marie Slavíková, studentka

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies