13.12.2021 12:00, kategorie: Titulní stránka

Cesta do Betléma

Cesta do Betléma
Rozjímání na 24. 12.

Od neděle 19. prosince začíná 9 dní k přiblížení se tajemství Vánoc. Jde o devět zastavení v  předvánočním týdnu a během prvních svátečních dnů. Nabízené chvilky k modlitbě se mohou stát darem, který vám nikdo jiný dát nemůže, jen vy sami. Zkuste tento dar přijmout tak, jak budete schopni, navzdory obavám, že kvůli modlitbě nestihnete jiné věci. Bůh vstoupí do času, který zrovna máte; on zná lidskou chudobu a ta mu není překážkou.

Vybíráme pro vás část z Rozjímání na den 24. 12.

Tento den bude v  některých rodinách možná hektický. Pokud patříte mezi ty, kdo se do večera téměř nezastaví, můžete svou dnešní chvilkou modlitby obdarovat především sebe a třeba si při ní vzpomenout také na ty, pro něž dnešní den i ty následující postrádají smysl, protože je nemají s kým slavit. A naopak: pokud máte více času, přidejte ke své modlitbě prosbu o požehnání pro ty, kdo se naplno nasazují ve službě druhým.

Pozvání k usebrání
Ve chvíli ticha si chci uvědomit, že se blíží večer, na který se mnoho lidí, zvláště dětí, těší. Někteří z něj ale mají strach. Ježíš se narodil pro všechny. Symbolicky se vydávám na cestu do Betléma a s sebou beru všechny, kdo o něm nevědí nebo na něj pozapomněli. Proto si potřebuji uvědomit, že Ježíš je opravdu přítomen i  pro mě a  právě v  tuto chvíli. Chci mu naslouchat a mluvit s ním.

Modlitba k Duchu Svatému
Duchu Svatý, přebývej ve mně.
Otevírej mě naději, že i pro mě se Bůh zrodil na této zemi.
Posilni mou důvěru, že mě ani v nejtěžších chvílích neopustí.
Dej, ať se ze mě stává člověk pokoje a naděje pro druhé.
Amen.

Předsevzetí dne
Dnes chci odevzdávat Bohu a jeho milosrdenství vše, co se nestane podle mých plánů a přání. Nosím-li v srdci nějaké neodpuštění, odevzdám tuto bolest v srdci při nejbližší mši svaté, v okamžiku, kdy jsou pozdvihovány obětní dary.

Slovo duchovní autority
„Betlémská jeskyně byla velmi malá, ale byl tam Ježíš, byl tam Josef, byla tam Maria. Začínejme od malých věcí a přidávejme k nim každý den to, co zvládneme.“   (bl. Jakub Alberione)

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies