21.05.2012, kategorie: Titulní stránka

Bůh mezi svým lidem

Bůh mezi svým lidem
s anketou a fotogalerií
Anketa
Znáte příběh knihy Popoupo?

Noc žalmů začala v plném kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na pražských Vinohradech liturgickým průvodem s žaltářem. Poté docent Hřebík krátce uvedl přítomné do světa žalmů a hebrejsky přečetl první žalm. Po něm se v sedmi hodinových blocích vystřídalo na 70 čtenářů. V kostele vládla atmosféra usebraného naslouchání Božímu slovu. Někteří zůstali skutečně dlouho v naslouchání a modlitbě. Několik jedinců dokonce po celou dobu a tak, jak byly žalmy čteny, si listovali ve svých biblích.

Až do půlnoci byl kostel dostatečně plný. Po odjezdu poslední tramvaje organizátoři čekali prázdné lavice, ale i v následujících dvou hodinách bylo přítomno kolem 20 lidí - posluchačů. Ano, i po půlnoci přicházeli lidé, které přilákal rozsvícený a otevřený kostel. A nestalo se, že by někdo rušil. V půl třetí, po posledním žalmu, zaznělo společně zpívané Te Deum a po té ještě v sakristii radostné sdílení organizátorů.

Jeden z prvních ohlasů čtenáře: "Málem jsem to neustál, ale ne pro to, že by mi nebylo dobře. Naopak, očistilo mne to a posílilo. Odcházel jsem hluboce vnitřně pohnutý. Byl to velice silný zážitek, stát v proudu Boží síly, která z vás vyzařuje do prostoru v podobě mluveného slova. Podivoval jsem se čtenářce přede mnou, že by si ledabyle podupávala do rytmu při čtení, ale sám jsem se divit přestal. Stejné chvění prožila i čtenářka po mně." Z. B.

Než přineseme další postřehy, zde reportáž České televize z Noci žalmů, tak jak byla vysílána v sobotních Událostech.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/212411000100519/obsah/203351-nocni-cteni-zalmu/

Reportáž z moravské Noci žalmů uvádí NOEviny v tomto týdnu a také Křesťanský magazín na ČT2 v neděli 3. června od 15:10.

 

 

Fotogalerie Fotogalerie

Fotogalerie Noc žalmů (Praha 2012)
Noc žalmů (Praha 2012)

25.05.2012

Autor: mARTin Frouz

Počet fotek ve fotogalerii: 15

Fotogalerie Zobrazit fotky Noc žalmů (Praha 2012)

 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies