26.09.2011, kategorie: Titulní stránka

Biblický impuls LP 2011

Biblický impuls LP 2011

Představujeme vám zajímavý projekt našich mladých přátel...

Biblický impulz je ekumenický projekt, jehož cílem je seznámit věřící studenty, kteří se běžně potkávají ve školách, na fakultách, na kolejích, v menze,… aniž by o své víře věděli.  Zároveň je jeho cílem prohloubit jejich vztah k Bibli. Tento projekt bude probíhat na podzim 2011 (říjen, listopad) a je pokračováním loňského prvního pilotního ročníku, díky němuž vzniklo několik nových společenství a poznalo se přes 400 studentů.

Biblický impulz tak tvoří vlnu malých akcí pořádaných samotnými studenty. Ty proběhnout na školách, fakultách a kolejích po celé republice a jejich realizace je na samotných vysokoškolácích. S pomocí webu biblickyimpulz.cz ji může snadno zorganizovat kdokoliv. K dispozici mu jsou jak tipy na program a náplň setkání, tak i osoby, na které se může obrátit v případě nějakých nejasností nebo obtíží. Akce mohou být různého druhu, od promítání filmů, přes rozjímání až po setkání u dobrého jídla. Společnými jmenovateli všech však jsou vzájemné seznámení, poznávání Bible a modlitba.

Akce proběhnout napříč mnoha studentskými a mládežnickými organizacemi po celé České republice a měly by napomoci také ekumenickému sblížení věřících.

Obzvlášť v tomto roce nese Biblický impulz 2011 důraz na osobní setkání „face to face“ jako podporu skutečných životů a vztahů v dnešní době virtuální reality a života tráveného online. Protože jak již řekl filozof Heidegger: "Moderní doba překonala každou vzdálenost, ale nevytvořila blízkost." A právě Biblický impulz se snaží podpořit mladé lidi na cestě k vzájemné blízkosti.

Jsi student, chceš se zapojit a pomoci rozsvítit prostor tvé školy, aby se věřící studenti mezi sebou mohli poznat - podívej se na www.biblickyimpulz.cz nebo piš na info@biblickyimpulz.cz.

 
 
 
Nahoru Změnit předvolby cookies