Když se sejde celá delegatura
09.01.2012
Společně strávené dny se sestrami z Polska a Německa při setkání na závěr roku - to je vznikající tradice nově vzniklé delegatury Dcer sv. Pavla s názvem Centrální Evropa (viz i naše logo).
Pro naši pražskou komunitu, která čítá nyní sedm sester, je pokaždé takové setkání i radostní z velkého společenství. Naše nová delegatura má nyní 23 sester.
Součástí setkání je i studium. Tentokrát jsme vyslechly přednášku o dějinách a sociálně-kulturní situaci v Německu. Na to následovala i základní analýza německé církve. Přednášel nám Domkapitular Raab.
První den věnovaný studiu byl velmi intenzivní, ale obsahově zajímavý. Stejně pak další den věnovaný naší spiritualitě (studium a modlitba).
Jeden z večerů byl věnován rekreaci. Některé ze sester si přivezly své typické oblečení a nebo kroj. Na fotce: korejský, indický a slovenský.