Hlavní menu:

Teologie těla Web sv. Pavla
 
01.11.2010, kategorie: Titulní stránka

Světlo do dušičkového času

Dva tipy na knížky

Smrt není konec - co nastane po smrti?

Začal listopad a s ním „dušičky“.
Z nabídky nakladatelství Paulínky upozorňujeme na tyto dvě knihy: Smrt není konec aneb Co nastane po smrti? Anselma Grüna a Modlitby za zemřelé. Já jsem vzkříšení a život.


Já jsem vzkříšení a život, modlitby za zemřelé

Ve světle Kristova vzkříšení bolestná ztráta blízkého člověka nabývá nového smyslu v očekávání naplněném nadějí. Jde o pobožnost vhodnou zvláště v dnech modliteb za zemřelé, ale i kdykoliv jindy.
Krom jiného obsahuje osm úryvků z Písma a modlitbu jím inspirovanou. Na konci jsou přímluvné modlitby za zemřelé a několik dalších modliteb. Obsahuje i informace o možnosti získání plnomocných či částečných odpustků pro duše v očistci.

Smrt není konec; co nastane po smrti?

Kniha o tom, co můžeme v okamžiku smrti a po smrti očekávat. Autor vychází z pohledu psychologie a filozofie, a pak se soustředí na biblické obrazy smrti a věčného života a na to, jak se k dané problematice staví teologie. Skrze množství obrazů a jejich interpretace nás krok za krokem vede k závěru, že ve vztahu ke smrti můžeme žít v naději a s nadějí také umírat.

Po rozkliknutí se lze začíst do ukázky z knihy.Myšlenka na den: Toužit po Božím zjevení znamená vycházet vstříc jeho otcovské touze. (J. M. Bergoglio, Otevřená mysl, věřící srdce)

RSS RSS | © Design: Paulínky s.r.o 2006-2015 | © Design, redakční systém: Webdesignum 2006-2015|