Hlavní menu:

Teologie těla Web sv. Pavla
> Menu


Apoštolát

Uskutečňujeme své poslání v 52 zemích světa, v nejrozličnějších kulturách. Jako apoštola Pavla nás láska Kristova  vybízí jít neustále vstříc lidem všech zemí, abychom je všechny získaly pro Krista (srov. 1 Kor 9,22-23). Pavel, poháněn touhou hlásat evangelium všem národům, neúnavně cestoval a směřoval zejména tam, kde radostnou zvěst mohlo zaslechnout co nejvíce posluchačů - ve velkých městech, v přístavech, na obchodních křižovatkách, na veřejných prostranstvích. Proto se dnes také my podle jeho vzoru orientujeme na sdělovací prostředky, jakožto novodobé aeropágy multimediální komunikace, aby se evangelium dostalo k co největšímu počtu posluchačů, hladových po Pravdě. Tisk, rádio, televize, internet - to jsou kazatelny dneška. Rozhlasová a televizní studia, knihkupectví, internetové stránky, chat… to jsou naše "chrámy", v nichž hlásáme radostnou zvěst. To, co je lidsky hodnotné a dobré, je zároveň hluboce křesťanské. Proto rovněž usilujeme o šíření a podporu kulturních hodnot přítomných v každém národě. Tak jako nás k tomu povzbuzuje Don Alberione: "Nemluvte pouze o náboženství, ale o všem mluvte křesťansky." Anebo jak píše svatý Pavel: "Bratři, přemýšlejte o všem, co je pravdivé, čestné, spravedlivé, čisté, cokoli je hodné lásky, co má dobrou pověst, co se považuje za ctnost a co sklízí pochvalu." (Flp 4,8)

Široké obzory, otevřenost pro všechny národy a kultury, odvaha objevovat nové možnosti komunikace a pouštět se do nových iniciativ a současně zájem o problémy, které trápí dnešního člověka i odpovědnost za šíření spravedlnosti a míru ve světě - to je dědictví, které nám zanechal náš Zakladatel.

Apoštolát

Někdy náš apoštolát vyžaduje odvahu přímo vystoupit před nesčetnými diváky u televizních obrazovek nebo promlouvat k tisícům posluchačů u rozhlasových přijímačů, jindy jsou tváře, ruce a hlasy apoštolů a apoštolek sdělovacích prostředků skryty za tiráží knihy nebo za monitorem počítače. V každé situaci však musí naše vlastní já ustupovat do pozadí, abychom mohly být jakoby neviditelným pojivem mezi Božím slovem proměněným v obraz, film, píseň, rozhlasový pořad, nebo knihu a životem posluchače, diváka či čtenáře.

V České republice máme nakladatelství, které kromě knižních a obrazových publikací vydává také hudební nosiče a videofilmy (VHS a DVD). Naše, ale také další publikace jsou k dispozici v našem knihkupectví na Jumgmannově náměstí 18 v Praze 1.


Apoštolát

(3 články)

01.05.2011, kategorie: Apoštolát
Fotogalerie z Večera bl. Jana Pavla II.

Fotogalerie z Večera bl. Jana Pavla II.

Právě jsme vložily novou fotogalerii ze středečního Večera (dovolujeme si po dnešku doplnit i ono slovo "blahořečený"). Shrnujeme i dosud uveřejněné články a filmové reportáže...

Celý článek ...
04.01.2011, kategorie: Apoštolát
Dva roky

Dva roky "nového" knihkupectví

10. ledna 2011

V pondělí 10. ledna si připomeneme 2. rok od požehnání a otevření našeho "nového" knihkupectví.
Přijďte slavit s námi! V ten den sleva na všechny knihy 10%!

Celý článek ...
11.07.2007, kategorie: Apoštolát
Četba na léto

Četba na léto

Nevíte, co si zabalit s sebou na prázdniny či na dovolenou? Nabízíme vám několik tipů.

Celý článek ...

Myšlenka na den: Lidstvo potřebuje vidět gesta pokoje a slyšet slova naděje a míru! (Papež František, Jednou větou)

RSS RSS | © Design: Paulínky s.r.o 2006-2015 | © Design, redakční systém: Webdesignum 2006-2015|